Celým životom nás sprevádzajú situácie, ktoré majú rôznu „príchuť“. A práve v tom je to čaro. Zažívame situácie, ktoré nám prinášajú radosť alebo tie, ktoré nás dostávajú do takzvaných nízkych vibrácii, kde pociťujeme hnev, úzkosť, znechutenie a iné nepriaznivé rozpoloženie. No ako sa vraví, všetko sa deje z nejakého dôvodu. No v tomto príspevku sa zameriame práve na tú časť, o ktorej môžeme s určitosťou povedať, že nás učí osobnostne rásť. A ako to vyzerá v praxi.

Ak zažívate stav, kedy je vaše vnútro „rozkolísané“ je to signál  vášho tela, že máte niečo urobiť inak alebo  adekvátne reagovať. No pri tomto stave sa hlásia aj emócie, ktoré nie vždy vieme uchopiť, tak akoby sme chceli. Občas sa pridruží aj strach, ktorý má silu paralyzovať, a to až tak, že reagovaniu a nepríjemným situáciám, máme tendencie sa skôr vyhýbať. A práve to, je začiatok cesty, ktorá nás odvádza nielen od nášho pôvodného zámeru ale i od samých seba, či vlastnej autentickosti.

A preto začíname zažívať vnútorný nepokoj, ktorý je toxický nielen pre náš vnútorný svet, ale často aj pre vonkajšie prostredie.

Pokiaľ spomínaný signál nášho tela neregistrujeme včas alebo ho nechceme vnímať, tak nám do života prichádzajú situácie, ktoré sa nás snažia naučiť vrátiť sa späť k samým sebe. Môžeme to prirovnať aj k učeniu sa chodiť. Dieťa kým začne plynulo chodiť, spadne nespočetne krát. Čo môže byť aj boľavé. A to by bola aj odpoveď na otázku, ak by ste sa pýtali, prečo sa mi v živote stále opakujú tie isté situácie len v inom šate. Odpoveďou je to, že pravdepodobne ste nesplnili lekciu, ktorú vám predchádzajúca situácia priniesla a nenaučili sa to, čo sa od vás žiada. Môže to byť napríklad vedieť vyjadriť sa, stáť si za svojím rozhodnutím, vedieť niečo odmietnuť a podobne.

A čo nám pomáha a nepomáha zo začarovaného kola von:

ČO NÁM POMÁHA

osobné nastavenie, čo predstavuje niečo ako vnímame sami svet, aký máme pohľad na život, v čo veríme, aké hodnoty a presvedčenia žijeme

vnímanie vlastného tela, ktoré sa dá prirovnať aj k „palubovke auta“, ktorá nám ukazuje, koľko máme paliva, čo predstavuje v mentálnom svete napríklad našu energiu, alebo rôzne kontrolky, ktoré rovnako ako naše telo ukazujú, či je niečo ohrozené, pokazené alebo potrebuje jednoducho opravu.

ČO NÁM NEPOMÁHA

strach nazrieť do seba, je možné  prirovnať tiež k autu. Keď vidíme, že naše auto nejde tak, akoby malo, je potrebné sa pozrieť čo treba opraviť. Ak to neurobíme, je možné že sa bude kaziť viac a viac alebo zostane funkčné.

predsudky, sú niečo, čo vás vždy limituje a privádza k častým nedorozumeniam, nepochopeniu, spochybňovaniu, bližšie k strachu a obavám.

toxické návyky,  ktoré sa vo vašom príbehu môžu objaviť aj v podobe, kedy dlhodobejšie zostávate napríklad pri odmietaní samého seba, v hlave vám víri milión scenárov, ktoré sa môžu stať a pestujete si takouto formou predsudky, či  zostávate v situáciách, kde zažívate alebo vyvolávate  strach, agresiu, či iné poškodzovanie akejkoľvek bytosti.

 

A ako teda z kola von?

Najskôr je potrebné zastaviť sa. A na začiatok pomôcť môže aj jednoduchá otázka: Čo ma táto situácia učí alebo mi chce povedať?

A ak cítite, že váš príbeh nesmeruje tak, akoby ste chceli a potrebujete pomôcť, môžete absolvovať aj náš individuálny program VLASTNOU CESTOU alebo nás kontaktovať,

a možno vám budeme vedieť pomôcť.

Ak sa vám tento blog páčil, zdieľajte jeho myšlienku alebo nám napíšte.

2023-02-23T20:17:45+00:00